Spolupracující organizace

Víc hlav víc ví. Vrána k vráně sedá. Táhneme za jeden provaz. Všechna tahle pořekadla naplňujeme ve skutky při spolupráci s dalšími organizacemi, kterým není lhostejný osud seniorů, nemocných, zkrátka potřebných lidí. Co všechno užitečného se může z takové spolupráce zrodit se dočtete v následujících řádcích.


KRAJSKÁ RADA SENIORŮ OLOMOUCKÉHO KRAJE, O.S.

S KRSOL spolupracujeme na mnoha aktivitách. Oslovují nás vždy, když potřebují zdravotní dozor na svých akcích jako např. Sportovní den seniorů, Tábor pro seniory a podobně. Máme tu čest zasedat v porotě a věnovat ceny na akci Babička roku, která se už se díky své oblibě rozšířila do všech krajů. S krajskou radou chystáme také vzdělávací a osvětové přednášky pro kluby seniorů. Více o naší spolupráci a fotografie z akcí najdete ZDE.


MĚSTO OLOMOUC - ODBOR SOCIÁLNÍ 

Díky spolupráci AGE Centra a sociálního odboru města Olomouce si mohou nechat senioři zdarma vyšetřit paměť nebo navštěvují tréninky paměti za zvýhodněnou cenu. Rádi se účastníme akcí, které sociální odbor pořádá. Třeba jako zdravotní dozor na sportovních kláních a plesech seniorů, případně pomáháme s tvorbou programu různých akcí pro seniory (přednášky, soutěže, atd). Více o naší spolupráci a fotografie z akcí najdete ZDE


ČESKÁ ALZHEIMEROVSKÁ SPOLEČNOST, O.P.S.

Širší spolupráci s ČALSem jsme navázali na jaře roku 2018, kdy se nám podařilo získat jejich speciální certifikát Vážka. Toto ocenění získají jen ty organizace, které poskytují kvalitní služby pro osoby postižené syndromem demence a pomáhají také jejich rodinám. Stali jsme se tak Kontaktním místem ČALSu. Certifikace se obnovuje každé dva roky, aby byla zajištěna stálá kvalita služeb.

Zaměstnanci AGE Centra absolvovali potřebná školení a kurzy, na centru máme k dispozici vzdělávací a osvětové brožury pro pečující, které jim mohou péči o svého blízkého usnadnit, pořádáme pravidelné akce pro veřejnost, kdy zájemcům zdarma testujeme paměť.

Největší takovou osvětovou akcí je Týden paměti, který probíhá většinou ve druhé polovině září. V roce 2019 byla akce dokonce dvoutýdenní od 16. do 27. září. Pokud jsou Vám podobné akce blízké, sledujte Kalendář akcí na našem webu. Více o našich společných akcích se dozvíte ZDE.


NEKONEČNÁ VÝZVA, Z.Ú.

AGE Centrum a Nekonečná výzva mají společnou jednu hlavní osobu a tou je MUDr. Dagmar Malotová, MBA. Paní doktorka založila organizaci v Olomouci na podzim roku 2015 a v rámci ní vznikl Ateliér soběstačného žití. První projekt, který na jednom místě spojuje možnosti pro soběstačné, samostatné žití navzdory svým handicapům. V prostorách tohoto ateliéru se konkrétně seznámíte s vybavením bytu a pomůckami, které napomáhají odstraňovat překážky omezující běžný život. Některé z drobných pomůcek najdete i v AGE Centru a můžete se k nám objednat na konzultaci přímo s paní doktorkou. Naším společným záměrem je Vám také poradit, kde a jakým způsobem si tyto pomůcky obstarat. Bližší informace si můžete přečíst ZDE


ALZHEIMERCENTRUM ZÁBŘEH, Z.Ú.

Spojuje nás stejný cíl a to pomáhat pacientům s demencí a jejich rodinám. AGE Centrum zajišťuje pro Alzheimercentrum v Zábřehu komplexní geriatrická a psychiatrická vyšetření, nabízíme zdejším klientům oblíbené audity léků a věnujeme se také konzultacím s rodinami. Do budoucna máme v plánu navázat osvětovými akcemi na téma demencí a naši spolupráci dále prohlubovat. Podrobnosti ZDE.


OLOMOUCKÝ KRAJ


ADP-SANCO,S.R.O.


POMADOL S.R.O.


NRZP ČESKÉ REPUBLIKY O.S.


OLÚ PASEKA, P.O.


MŮJ LÉKÁRNÍK

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Vstřícný personál, diskrétní prostředí.

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace