Rozhovory v mediích

Součástí našeho týmu jsou odborníci na slovo vzatí. Proto není divu, že je čas od času osloví média, aby své vědomosti a zkušenosti prezentovali lajcké veřejnosti. AGE Centrum na jaře 2021 nově otevřelo Ambulanci s rozšířenou péčí v gerontopsychiatrii. Tým tvoří psychiatr, gerontopsychiatr, klinický psycholog, zdravotně-sociální pracovník a terénní psychiatrická sestra. Cílem je začlenit osoby s dlouhodobým duševním onemocněním do běžného života tím, že je podporuje v jejich přirozeném prostředí. Otázky ohledně reformy nebo demence se tentokrát moderátorka Apatyky ptala našeho psychiatra, MUDr. Antonína Kolka.

Odkaz na záznam rozhovoru je ZDE

MUDr. Antonín Kolek hostem pořadu Apatyka ČROL

MUDr. Antonín Kolek hostem pořadu Apatyka ČROLAlzheimerova choroba je neurogenerativní onemocnění mozku. Rizikovým faktorem číslo jedna je jednoznačně věk. Onemocnění je nevyléčitelné, existuje ale specifická léčba, která zmírňuje příznaky.  

Tématu Alzheimerovy demence se věnovala MUDr. Dagmar Malotová v pořadu Apatyka ČROL v únoru roku 2020.

Celý rozhovor je k dispozici ZDE


Demence je duševní onemocnění, které vzniká převážně ve vyšším věku. Lidem se zhoršuje paměť, mají problémy s orientací, myšlením, ztrácejí chuť učit se nové věci. Nejčastější příčinou demence je Alzheimerova choroba. 

Stařecká demence ale nemusí být problémem starců, říká naše medicínská ředitelka, MUDr. Dagmar Malotová. 

Záznam rozhovor ze srpna 2019 najdete ZDE.


Nežádoucím účinkům jako jsou žaludeční vředy, poškození ledvin, krvetvorby nebo selhávání jater, tomu všemi může zabránit jediné vyšetření a to audit léků. Tuto službu nabízí AGE Centrum v rámci ambulance medicíny dlouhodobé péče. Odbornicí na lékové interakce je MUDr. Dagmar Malotová, MBA, která na individuálních případech jednotlivých pacientů spolupracuje s klinickými farmakology. Více se o tomto tématu rozpovídala pro Český rozhlas Olomouc v pořadu Apatyka v květnu 2019.

Záznam rozhovoru si můžete poslechnout ZDE.

MUDr. Malotová hostem v pořadu Apatyka

MUDr. Malotová hostem v pořadu ApatykaVěděli jste, že lékaři dělí seniory na elitní, zdatné, samostatné, křehké nebo závislé? Jak poznáme křehkého nebo závislého seniora a proč jsou důležitá komplexní geriatrická vyšetření, to všechno se dozvíte v rozhovoru pro Český rozhlas Olomouc z května roku 2018. Hostem pořadu Apatyka byla naše medicínská ředitelka MUDr. Dagmar Malotová, MBA. 

Rozhovor s MUDr. Dagmar Malotovou o křehkých seniorech a o tom, jak se i ve stáří udržovat v kondici, si můžete poslechnout ze záznamu ZDE.

MUDr. Malotová hostem v pořadu Českého rozhlasu Olomouc

MUDr. Malotová hostem v pořadu Českého rozhlasu Olomouc


Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Vstřícný personál, diskrétní prostředí.

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace