Volnočasové aktivity

Hledáte volnočasovou aktivitu, chcete se seznámit se zajímavými lidmi a přitom relaxovat nebo se naučit třeba plést? V příjemném prostředí našeho AGE Centra probíhají výtvarné aktivity i cyklus pletení s povídáním. Přidejte se.

Ateliér NeVa

Pro všechny, kdo si chtějí připomenout vůni barev a radost z tvoření, pod vedením výtvarnice, akademické malířky Michaely Terčové. Vhodné jako relaxace i jako příprava na talentové zkoušky.

Rámcový rozvrh kurzu počítá kromě malby, kresby a modelování s příležitostnými výtvarnými aktivitami, které se během roku nabízí, nebo si je budete přát (PF, pletení košíků, šperky z přírodních materiálů, tapiserie, jednoduchá grafika, ...).

  • Pravidelné hodiny ateliéru vznikly ve spolupráci s neziskovou organizací Nekonečná výzva.
  • Probíhají 1 x za 14 dní v prostorách stacionáře a jedna lekce stojí 150 Kč (platí se na místě). 

Paed. Dr. Michaela TERČOVÁ (13. 08. 1943, Olomouc)

Žije a pracuje v Ostravě a v Olomouci. Zabývá se volnou, převážně textilní výtvarnou tvorbou, teorií výchovy, filozofií, estetikou a vyučuje prostorovou a textilní tvorbu. Její vlastní experimentální výtvarná činnost i práce se studenty často přesahuje rámec oboru do malby a do roviny sociální a environmentální. Je členkou mezinárodní organizace výtvarných pedagogů INSEA a členkou Unie výtvarných umělců ČR. Výsledky výtvarné, pedagogické a teoretické práce pravidelně prezentuje na výstavách, konferencích, sympoziích a ve sbornících.


(Po)pletené povídání

Hladce, obrace, hladce, obrace, pár milých slov a všechny Vaše splíny se vypaří jak pára nad hrncem. S takovým cílem jsme se rozhodli pořádat pravidelná setkání u (Po)pleteného povídání.

Jde o cyklus pletení s instruktorkou a povídáním se zajímavými lidmi jako na přástkách. Vhodné např. pro pečující jako relaxace. Lekce budou probíhat od konce září v měsíčním intervalu. Termín se domluví podle většiny účastníků ve skupině. Cena je 49 Kč za lekci a kapacita je max. 12 - 14 osob.

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Vstřícný personál, diskrétní prostředí.

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace