Tréninky paměti

Rádi byste svoji hlavu udržovali v kondici, ale už Vás nebaví pořád dokola jen luštit křížovky? Přijďte trénovat paměť společně s námi a s dalšími, podobně zapálenými, lidmi. 

Naše AGE centrum aktuálně disponuje třemi certifikovanými trenérkami paměti. Aktivně spolupracujeme s Českou společností pro trénování paměti a mozkový jogging např. v rámci Národního týdne trénování paměti. Pořádáme pravidelné tréninky paměti pro veřejnost u nás v prostorách našeho stacionáře nebo podle dohodnutého harmonogramu také v klubech seniorů. 

Dokážeme Vám, že i v seniorském věku si spoustu věcí zapamatujete, když Vám ukážeme, jak na to.

Zásady, cíle a specifika trénování paměti podle ČSTPMJ

  • Náš cíl je, aby senioři byli schopni využít techniky a strategie pro lepší zapamatování v jejich každodenním životě.
  • Naší specialitou je tzv. „Terapie příjemného šoku“. Účastníci si prostřednictvím koncentračního cvičení a používáním komplexních paměťových strategií jako asociace a vizualizace ve spojení s paměťovými technikami ověří, že jejich paměť je stále ještě funkční. Senioři na základě této zkušenosti začnou přistupovat ke každé nové informaci s pozitivním očekáváním, že si ji zapamatují, což ovlivňuje výsledek.
  • Tento přístup vede k okamžitému zvýšení sebevědomí a sebehodnocení účastníků našich kurzů, které se následně odrazí ve zvýšení kvality života seniorů obecně, protože začnou zvládat problémy denního života s daleko větším přehledem.
  • Volíme individuální přístup a trénink přizpůsobujeme schopnostem klienta s jediným cílem, a to, že klient musí uspět a zažít pocit vítězství.
  • Osobní zodpovědnost trenéra paměti za úspěch klienta je alfou a omegou naší trenérské práce. Pokud klient neuspěje, není to jeho vina, nýbrž vina trenéra paměti, který nezvládl svůj úkol.
  • Zaměřujeme se na to, abychom změnili přístup seniorů k jejich vlastním problémům s pamětí v tom smyslu, že je přestanou vnímat jako nevyhnutelnou a negativní součást procesu stárnutí, ale naopak si začnou být vědomi toho, že mají svůj osud víceméně ve vlastních rukou.
  • Obsah jednotlivých lekcí je připraven s intencí, aby senioři získali z tréninku dlouhodobý prospěch.
  • Trénink paměti je kombinací kognitivního tréninku a relaxujících psychomotorických cvičení. Zároveň plní funkci platformy sociálního kontaktu se stejně motivovanými vrstevníky.
  • Trénování paměti patří mezi efektivní nástroje ke zvýšení soběstačnosti a prodloužení nezávislosti seniorské populace, což je z hlediska společnosti nejlevnější řešení demografické exploze seniorů a z hlediska jedince představuje nejpříjemnější a nejdůstojnější formu stárnutí.

Cena jedné lekce je 89 Kč, při zakoupení celého setu 10 lekcí získáte slevu. Přihlašovat jednotlivce i skupiny můžete osobně, telefonicky nebo emailem.

Jak trénovat paměť každý den?

Nejnovější průzkumy ukazují, že největší pozitiva má pro náš mozek pohyb. Zkuste třeba jógu. Účinné jsou ale i obyčejné procházky na čerstvém vzduchu.

Pokud luštíte křížovky, je to určitě správně. Ovšem nejsou samospásné. Po čase si vytvoříte zásobu často používaných výrazů a už mozek tolik nerozvíjíte.
Zkuste oprášit znalost šachů z mládí nebo pozvěte kamarády a známé na partičku kanasty.

Naučte vnoučata skládat slova v deskové hře scrable a nebo hledejte dva stejné obrázky v oblíbeném pexesu.


Naše trenérky

Dále by Vás mohlo zajímat

Zajímavé odkazy: Rozhovor s předsedkyní České společnosti pro trénování paměti a mozkový jogging Ing. Danou Steinovou v Českém rozhlase z 19. února 2020 si můžete poslechnout ZDE

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Vstřícný personál, diskrétní prostředí.

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace