OČKOVACÍ CENTRUM

Senioři, Zdraví, Pacienti, Covid 19, očkování
27. 2. 2021

Od 2. 3. 2021 je AGE Centrum oficiálně očkovacím centrem. Aktuálně si mohou svůj termín přes Reservatic vybrat pacienti z řad seniorů 85+, 70+, zdravotníci a učitelé. 
Využívejte prosím zadní bezbariérový vchod do budovy polikliniky. V centru je i výtah, přímo v AGE Centru je k zapůjčení i invalidní vozík. Těšíme se na Vás!

Kde najdu bližší informace?
Bližší informace o očkování a postupu při registraci najdete na webu: 
https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/

Aktuálně jsem po prodělaném onemocnění Covid-19. Mohu se očkovat?
Musíte počkat minimálně 90 dní od pozitivního testu a pak si teprve můžete registrovat svůj termín vakcinace. 

Co když nezvládnu termín rezervovat sám? 
Při potížích s registrací se můžete také obracet na linku 1221. Ta slouží pro dotazy veřejnosti související s pandemií onemocnění COVID-19. V provozu je každý všední den od 8:00 do 19:00 hodin, o víkendech pak od 9:00 do 16:30 hodin. Dotazy veřejnosti zodpoví proškolení medici a medičky.
K dispozici je také infolinka města Olomouce 800 606 800. Případně se obraťte o pomoc na příbuzné nebo praktické lékaře.

Jak bude očkování v AGE Centru probíhat? 
Dostavte se prosím přesně v rezervovaný čas. Zabráníme tak společně tomu, že se bude v čekárně kumulovat větší počet osob. Mějte s sebou prosím platný průkaz pojištěnce. Učitelé se navíc musí prokázat dokladem od zaměstnavatele. Naše koordinátorky s pomocí těchto dokumentů ověří Vaši registraci. Pak je potřeba vyplnit Dotazník o Vašem zdravotním stavu, abychom zjistili, zda je pro Vás očkování vhodné. Též Vás požádáme o přečtení a podepsání Informovaného souhlasu s vakcinací. Pak už proběhne samotná aplikace vakcíny. Po ní musí pacient 15 - 30 minut vyčkat v čekárně, abychom se ujistili, že u něj nedojde k závažné alergické reakci. 

Mám v den očkování dodržovat speciální režim? 
Ano. Jako při každé vakcinaci se doporučuje, aby pacient dodržoval klidový režim a vyhnul se fyzické zátěži. 
 
Mohu si vybrat, jakou vakcínou mne naočkujete?
Všechny tři schválené vakcíny, tedy vakcíny od společnosti Pfizer/BionTech, Moderna a AstraZeneca, dostupné na českém trhu jsou stejně bezpečné. Jsou srovnatelně imunogenní, tedy srovnatelně stimulují imunitní systém napříč věkovými kategoriemi. Pacient si vakcínu vybrat nemůže. Jakou očkovací látkou se očkuje na centru se dozvíte až ve chvíli, kdy přijdete ve svém termínu.

Mohu očkování odmítnout? 
Ano. Pokud přijdete na centrum a zjistíte, že se očkuje vakcínou, ke které nemáte důvěru, můžete očkování odmítnout. Nicméně Vám propadne rezervovaný termín i registrace. Můžete se sice zaregistrovat znovu, ale opět nevíte dopředu, jakou vakcínu má očkovací místo k dispozici. Pokud nevyužijete tři registrace po sobě, systém Reservatic Vás automaticky zablokuje na dobu jednoho roku. 

Mohu se přihlásit k očkování jako náhradník? 
Určitě ano. Každou žádost individuálně posuzuje lékař. Pošlete své údaje na emailovou adresu info@agecentrum.cz (celé jméno, věk, pojišťovna, telefon, diagnóza, povolání). Vyžádáme si od Vás potřebné údaje, případně Vás ihned zařadíme do pořadníku. 
 

Pavlína Arely

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Vstřícný personál, diskrétní prostředí.

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace