Biologickou léčbou proti revmatoidní artritidě

Lékaři, Zdraví, Spolupráce, Pacienti
2. 7. 2020

Trpíte revmatoidní artritidou a nedosáhli jste na bilogickou léčbu hrazenou zdravotní pojišťovnou? V rámci spolupráce s Centrem klinických hodnocení v Olomouci Vám aktuálně nabízíme účast ve srovnávací klinické studii bez placeba. 

Pokud trpíte tímto onemocněním a máte zájem o účast ve studii, volejte koordinátorku náboru: tel. č. +420 774 700 274. Více informací o Centru klinických hodnocení a o studii samotné najdete také na webu www.ctcenter.cz.


Jak se revmatoidní artritida projevuje?
Revmatoidní artritida patří mezi zánětlivá autoimunitní onemocnění. Projevuje se především zánětem a bolestivostí kloubů, které jsou následně nevratně poškozeny. Typickým příznakem je také např. ranní ztuhlost kloubů, která může trvat až desítky minut. Zatím neexistuje léčba, která by onemocnění zcela vyléčila. Mezi nejúčinnější současné přípravky patří biologická léčba. 

Co je klinické hodnocení, studie?
Klinická studie je nedílnou součásti vývoje léku a dnes už si bez nikdo tento proces neumí představit. Hlavním cílem klinické studie je stanovení efektivity nového přípravku, posouzení kombinace jeho užívání s jinými léky, zjištění nežádoucích účinků, tolerance organismu na něj, celkové doby přežití nebo i kvalita života samotného. Obecně je k účasti způsobilá většina lidí. Mnohé studie se ale zaměřují na jedince, kteří mají specifické zdravotní problémy nebo trpí určitými nemocemi a z nové léčby mohou mít prospěch. 

Pavlína Arely

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Krátké objednací
lhůty
, diskrétní
prostředí

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace