AGE Centrum křtilo lavičku

Senioři, Projekty, Zdraví, Spolupráce, Reportáž, Pacienti
13. 7. 2020

Ode dneška, 13. 7. 2020, mají všichni kolemjdoucí i ti, co čekají na tramvaj na zastávce Šibeník, možnost posadit se a odpočinout si na nové vyvýšené lavičce v prostoru mezi zastávkou a naším zdravotním centrem. Zvlášť seniorům, kteří naše centrum navštěvují, takový prostor pro odpočinek při čekání na spoj chyběl.

V tomto projektu pod názvem „Toto místo je pro všechny“ se spojilo AGE Centrum v zastoupení MUDr. Dagmar Malotovou, MBA, Krajská rada seniorů Olomouckého kraje v čele s paní Milenou Hesovou, statutární město Olomouc v zastoupení paní náměstkyní Evou Kolářovou a TV Šlágr, která nákup lavičky sponzorovala. TV Šlágr nazpívali v době stavu nouze píseň "Když se rána nepovedou" a právě část výtěžku z prodeje tohoto nového nosiče se rozhodl ředitel této televize pan Karel Peterka věnovat na dobrou věc. Kmotrem TV Šlágr v Olomouci se stal rodák z olomouckého kraje zpěvák Pavel Novák, který křest moderoval a také zmiňovanou píseň naživo zazpíval.
„Senioři trochu trpěli tím, že zde chyběla lavička, která by jim umožnila počkat na tramvajový spoj. Konstrukčně jsme volili mobiliář, který vyhovuje všem – mladší generaci neznevýhodňuje a seniorům a lidem s omezenou pohyblivostí vyhovuje v tom, že respektuje jejich specifické potřeby,“ doplnil ředitel centra Bc. Jakub Malota, MBA. Lavička je umístěná tak, aby bylo vidět přijíždějící tramvaj z obou směrů. 

Všichni lavičce přejeme, aby dlouho a dobře sloužila všem kolemjdoucím.

  

Pavlína Arely

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Krátké objednací
lhůty
, diskrétní
prostředí

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace