AGE Centrum očkuje proti chřipce

Senioři, Zdraví, Pacienti, koronavirus
12. 11. 2020

V AGE Centru nově zajišťujeme očkování proti chřipce. V případě zájmu se obraťte na recepci. My pro Vás vakcínu zajistíme, připravíme a také Vám ji aplikujeme. 

Jakou vakcínou očkujeme a kolik stojí?
Pacientům nabízíme vakcínu Vaxigrip, která chrání před chřipkou typu A i B. Podává se v jedné dávce. Vakcína samotná stojí 300,-. Její aplikace je pak zpoplatněná 120,-, pokud jste registrovaní u pojišťovny, se kterou nemáme uzavřenou smlouvu. Spolupracujeme s pojišťovnami:

            


Jak postupovat při objednání na očkování?
Pokud máte o očkování zájem, stačí zavolat na recepci AGE Centra na číslo +420 603 339 339. Nahlásíte pouze jméno, rodné číslo a svoji pojišťovnu. Do týdne Vám pak Vaši vakcínu zajistíme a objednáme Vás na aplikaci. 

Jaké jsou výhody očkování proti chřipce? 
Očkováním proti chřipce chráníte nejen sebe, ale i své příbuzné a osoby, které se očkovat nemohou (např. ze závažných zdravotních důvodů). Chřipka není běžné nachlazení. Naopak spouští v organismu intenzivní zánětlivou rekaci. To může mít za následek vážné zdravotní komplikace především u chronicky nemocných osob, těhotných žen a seniorů. Vážné komplikace mohou být i smrtelné. Očkování proti chřipce se doporučuje i vzhledem k aktuálně probíhající pandemii koronaviru. Oslabený organismus chřipkou může znamenat horší průběh Covid-19 a naopak. 

Jaké jsou nejčastěji hlášené nežádoucí účinky u vakcíny Vaxigrip?
Bolestivost, citlivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, horečka, bolest hlavy, bolest celého těla, pocení, svalový třes, únava. Nutné ale podotknout, že nežádoucí účinky se nevyskytují u všech pacientů.

Pavlína Arely

Proč se léčit v AGE Centru?

Péče hrazena ze zdravotního pojištění (včetně stacionáře)

Výborná dostupnost městské hromadné
dopravy

Krátké objednací
lhůty
, diskrétní
prostředí

Široká škála lékařských odborností pod jednou střechou

Spolupracující organizace